|  

משלוח תוך 3 ימי עסקים

0 סל קניות

סל הקניות שלך ריק

זה קצת עצוב לראות סל קניות ריק שנתחיל למלא אותו? ;)

SHOP NOW >>

טיפוח למצב הרוח!

מחקרים מוכיחים חד משמעית: כשאנחנו מטפחות את עצמנו, יש לנו מצב רוח טוב יותר. אז קדימה, קומו מהספה וגשו לחדר הרחצה!

גם בלי קורונה יש מספיק סיבות להיות במצב רוח לא מי-יודע-מה: ריב עם בן הזוג, יום רע בעבודה, אמא מציקה. להמשיך? אין צורך, הנקודה ברורה. אבל מה תגידי אם נספר לך שיש דרך גם יעילה וגם ממש כיפית שיכולה לשפר לך את מצב הרוח באופן מיידי? עכשיו את בטוח מקשיבה. התשובה היא – טיפוח. כן, כן, מחקרים שנערכו ברחבי העולם בעשור האחרון מוכיחים: לנשים וגברים שמקפידים על טיפוח עצמי יומיומי מוקפד – יש חיים איכותיים יותר, טובים יותר ומצב רוח טוב יותר לאורך זמן.

למה זה קורה? לחוקרים שערכו את המחקרים היו כמה השערות. הראשונה,  הריחות הטובים של מוצרי הטיפוח שמשחררים במוח את האנדרופינים, אותם הורמונים שאחראים על מצב הרוח הטוב. השנייה, תחושת הרעננות אחרי ניקוי הפנים שתורמת להרגשה טובה, פיזית ונפשית. והשלישית, ההשקעה העצמית שנותנת לנו תחושת ערך ומשמעות.

איך תוכלי למקסם את המסקנות האלה לחייך האישיים? הנה כמה המלצות ממומחיות טוני מולי:

אמצי טקס טיפוח אישי יומי בשעה קבועה: רצוי בוקר וערב בו את מנקה את הפנים ומזינה אותן בתכשירים המתאימים בדיוק לעור שלך. כמה זמן להשקיע? בהתאם לזמן שיש ברשותך. תמיד כדאי להקדיש יותר זמן בסוף השבוע, כשאת יותר פנויה.

בזמני משבר מכל סוג: הקפידי על הטקס שלך, גם אם הוא יהיה קצר יותר, או יכלול פחות תכשירים מבדרך כלל. העיקרון הוא פשוט לעשות אותו. עצם העשייה כבר ישפר לך את מצב הרוח.

בחרי את התכשירים שלך בקפידה: התכשירים שלך אמורים להתאים במדויק לעור הפנים שלך, זה ברור, אבל וזה לא פחות חשוב מסתבר, הם צריכים להריח טוב, בריח שמוצא חן בעיניך ועושה לך הרגשה טובה. אל תוותרי על זה. תכשיר שמריח פחות לטעמך, יגרום לך לרצות להתחמק מלהשתמש בו וכך החמצת את המטרה.

שימי ליפסטיק – בבית. כן, גם כשאת נשארת בבית ואין לך כל כוונה לצאת ממנו, נסי למרוח ליפסטיק על השפתיים ולהסתכל על עצמך במראה. את כבר נראית טוב יותר, נכון? המצב רוח עולה בהתאם. קשה להסביר את זה, אבל גם זה מוכח מדעית ולכן את פשוט חייבת לנסות כדי ליהנות מהאפקט.

אגב, לשפתון ורוד ובכלל לאיפור רגוע יותר יש השפעה חיובית על מצב הרוח. ואם כבר התאפרת, תעשי סלפי. תמונה טובה שמקבלת הרבה לייקים ברשתות החברתיות גם היא משפרת את מצב הרוח.

בחרי תכשירים באריזות צבעוניות ונעימות לעין. מוצרי איפור וטיפוח שמגיעים באריזות מקוריות שמעוצבות באופן שמעלה חיוך על הפנים בפירוש גורמות לעליית מצב הרוח. כי קרם הבהרה יכול להיות שגרתי אבל מי יכולה להישאר אדישה לקרם שמגיע באריזה בצורת פנדה? או מסכה שמגיעה באריזת עגבנייה? ומוצרים מסדרת הביצה? ואלה כמובן רק דוגמאות.

אז קדימה, מצב רוח רע זה לא פוטוגני!